Zaznacz stronę

Zarządzanie najmem Warszawa

Zarządzanie najmem Warszawa

Zarządzanie najmem w Warszawie

Zarządzanie wynajmem mieszkania warto powierzyć profesjonalnej firmie

RentFriend pomoże Ci w znalezieniu najlepszej firmy zarządzającej najmem

Dzięki serwisowi RentFriend, w szybki i prosty sposób możesz porównać oferty wielu firm oferujących usługę zarządzania najmem w Warszawie. Profesjonalna opieka nad mieszkaniem na wynajem w Warszawie, czy każdym innym mieście, to złożony i wieloetapowy proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia na rynku nieruchomości. Wybór odpowiedniego partnera ma kluczowe znaczenie dla rentowności Twojej inwestycji. Warto zatem sprawdzić co mogą zaoferować Ci poszczególne firmy zarządzające najmem w Warszawie. Wypełnij i wyślij prosty formularz powyżej, otrzymaj bezpłatnie niezobowiązujące, spersonalizowane oferty i wybierz tę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Obsługa najmu mieszkań Warszawa

Skorzystanie ze wsparcia serwisu RentFriend, zaoszczędzi mnóstwo Twojego cennego czasu i uczyni proces wyboru firmy zarządzającej najmem, łatwym i szybkim.

Co może zaoferować profesjonalna firma zarządzająca najmem w Warszawie?

Zarządzanie wynajmem Warszawa

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego
 • Profesjonalny personel posiadający doświadczenie i znajomość lokalnego rynku najmu
 • Poszukiwanie i weryfikację przyszłych najemców według zdefiniowanych kryteriów
 • Odpowiednie przygotowanie mieszkania do wynajmu (home staging, sesje zdjęciowe, wirtualne spacery)
 • Profesjonalną, zabezpieczającą Twoje interesy i zgodną z prawem umowę najmu
 • Przekazanie lokalu najemcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego i pobranie kaucji
 • Monitorowanie płatności, rozliczanie czynszów i pozostałych zobowiązań z najemcami
 • Windykację należności w przypadku nierzetelnych najemców
 • Gwarancję czynszu w przypadku pustostanów
 • Odbiór mieszkań od najemców po wygaśnieciu umowy najmu
 • Raportowanie do właściciela nieruchomości i dostęp do internetowego panelu właściciela
 • Utrzymywanie nadzoru nad nieruchomością i dokonywanie niezbędnych napraw
 • Wsparcie w zakresie remontów podnoszących atrakcyjność nieruchomości
 • Pomoc w zakupie kolejnych nieruchomości na wynajem
 • Doradztwo w zakresie opodatkowania najmu
 • Elastyczność, indywidualne podejście do potrzeb właściciela i skuteczność w działaniu

Zarządzanie najmem Warszawa – wybierz najlepszą ofertę

Rynek najmu mieszkań w Warszawie

Wynajem mieszkania w Warszawie

Warszawa, jak przystało na stolicę, jest obecnie największym rynkiem najmu w Polce. W związku z tym, właściciele nieruchomości na wynajem w Warszawie mogą być spokojni jeśli chodzi o liczbę potencjalnych najemców. Duża mobilność polaków oraz coraz większa popularność najmu mieszkań, jako dobrej alternatywy dla zaciągania długoterminowego kredytu na własne M, sprawia, że bez względu na sezon bardzo duża grupa ludzi stale poszukuje dla siebie lokum. Od lat Warszawa stanowi centrum biznesowe naszego kraju,  będąc atrakcyjnym rynkiem do poszukiwania nowych perspektyw zawodowych, co w konsekwencji przyciąga wiele osób, które będą poszukiwać mieszkania. Według serwisu Otodom, w czerwcu 2017 do wynajęcia było ponad 17000 mieszkań, przy czym podział ze względu na liczbę pokoi wyglądał następująco:

– 941 mieszkań jednopokojowych/kawalerek

– 7450 mieszkań dwupokojowych

– 5604 mieszkań trzypokojowych

– 2295 mieszkań posiadających cztery pokoje

– 827 mieszkań posiadających 5 pokoi lub więcej

Liczby są naprawdę imponujące i jak w innych większych miastach Polski, widać wyraźną przewagę mieszkań dwupokojowych. Jak podkreślają specjaliści z firm zarządzających najmem, Inwestorzy w nieruchomości na wynajem chętnie kupują takie mieszkania, gdyż należą one do bardzo uniwersalnych, odpowiadając na potrzeby mieszkaniowe singla, pary, czy też nawet rodziny z dzieckiem lub dwójką dzieci.

Średni koszt wynajmu mieszkania w Warszawie

Osoby poszukujące mieszkania na wynajem w Warszawie, muszą się liczyć z tym, że stawki są najwyższe w kraju. Oczywiście ceny znacząco różnią się w zależności od metrażu nieruchomości . Według raportu z maja 2017 roku zamieszczonego na portalu Bankier.pl, najmując małe mieszkanie do 38 metrów, średnie ceny sięgają około 2100zł. Mieszkanie większe, do 60 metrów kwadratowych, to średni wydatek około 2900zł, z kolei mieszkania do 90 to już koszt ponad 4 tysięcy złotych. Jak podkreślają specjaliści z firm oferujących zarządzanie najmem w Warszawie, uśrednione ceny nie dają pełnego obrazu, gdyż ceny znacznie różnią się w zależności od standardu oraz lokalizacji. Niebagatelne znaczenie ma tutaj bliskość linii metra i za takie mieszkanie trzeba zapłacić nawet 10% więcej niż za podobne mieszkanie z dala od stacji.Patrząc na mapę Warszawy, już od dłuższego czasu największą popularnością cieszą się nieruchomości na Śródmieściu, Mokotowie czy Ursynowie, z kolei najmniej chętnie ludzie mieszkają na Rembertowie, Wesołej czy Ursusie.

Zarządzanie najmem Warszawa

Na stołecznym rynku funkcjonują dziesiątki firm zarządzających najmem. Warto je porównać i wybrać najlepszą ofertę.

Zarządzanie wynajem Warszawa

Prowizje firm zarządzających wynajmem w Warszawie mogą się znacznie różnić. Porównaj je zanim zdecydujesz

Zarządzanie najmem cennik - ile to kosztuje

Zarządzenie najmem cena

Firmy zarządzające najmem stosują różne metody rozliczeń z Klientami. Najczęściej spotykaną formą rozliczenia jest pobieranie stałej, z góry ustalonej miesięcznej prowizji za zarządzanie nieruchomością. Stawki wahają się od około 8 do 12% procent. Oddając w zarządzanie większą liczbę nieruchomości można liczyć na wynegocjowanie upustów lub dodatkowych usług wliczonych w prowizję firmy zarządzającej.

W niektórych przypadkach firmy oferujące zarządzanie najmem pobierają także opłatę startową za przejęcie nieruchomości w zarządzanie czy też opłatę za każdorazowe znalezienie najemcy. Dlatego też ważnym elementem procesu wyboru odpowiedniego partnera jest sprawdzenie i porównanie co najmniej kilku firm działających na lokalnym rynku.

W internecie można znaleźć także oferty firm oferujących zarządzanie z gwarancją czynszu. Jest to ciekawa opcja dla inwestorów chcących zminimalizować ewentualne ryzyko przerwy w uzyskiwaniu przychodów z najmu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku firma zarządzająca najmem bierze na siebie zdecydowanie większe ryzyko, a tym samym może w zamian oczekiwać wyższej prowizji.

Opinie o usłudze zarządzania najmem

Zarządzanie najmem opinie

Usługa zarządzania najmem jest na polskim rynku stosunkowo młoda. Profesjonalne firmy oferujące obsługę mieszkań na wynajem pojawiły się w większości przypadków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W niektórych przypadkach stanowiły one naturalny sposób na rozszerzenie swojej oferty dla wielu biur nieruchomości. Dodatkowo bariera wejścia na rynek z podobną ofertą jest stosunkowo niska i nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Wszystko te czynniki sprawiły, że jakość oferty poszczególnych firm zarządzających najmem nieruchomości może w znaczący sposób się różnić. Znajdziemy zatem prawdziwych profesjonalistów jak i firmy dopiero pretendującego do tego, aby dołączyć do tego grona.

Tym samym niektóre obiegowe opinie na temat usługi zarządzania najmem mogą być krzywdzące dla ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i odwrotnie, pozytywne opinie nie muszą dotyczyć wszystkich graczy na rynku.  Sprawdzenie referencji firmy powinno być zatem kluczowym elementem wyboru partnera któremu powierzymy zarządzanie naszą nieruchomością na wynajem.

Zarządzanie najmem vs zarządzanie wynajmem

Czy zarządzanie najmem i zarządzanie wynajmem to pojęcia tożsame ?

Oba pojęcia stosowane są w praktyce zamiennie w odniesieniu do jednej i tej samej usługi polegającej na sprawowaniu zarządu nad nieruchomością powierzoną profesjonalnej firmie przez jej właściciela. Same pojęcia najem i wynajem są jednak często mylone i źle rozumiane. Kwestię tą szczegółowo wyjaśniamy w naszym artykule zatytułowanym: Wynajmujący i najemca. Czyli kto jest kim?

Czas porównać firmy zarządzające najmem w Twoim mieście? Wypełnij i wyślj jeden prosty formularz. Pozwól firmom konkurować o zarządzanie Twoją nieruchomością.

Ciekawe artykuły o  zarządzaniu najmem

Najem okazjonalny

Czym różni się najem okazjonalny od standardowej umowy najmu. Czy warto podpisać taką umowę i czyje interesy zabezpiecza ona w większym stopniu?

Kredyt na mieszkanie na wynajem

Chcesz sfinansować zakup mieszkania na wynajem kredytem. Sprawdź co należy wziąć pod uwagę planując taką inwestycję. Rady naszego eksperta kredytowego.