Zaznacz stronę

Zarządzanie najmem  Lublin

Zarządzanie najmem Lublin

Zarządzanie najmem w Lublinie

Obsługa najmu mieszkań wymaga wiedzy i doświadczenia

Obsługa najmu to złożony proces obejmujący wiele czynników decydujących o sukcesie przedsięwzięcia

Dzięki serwisowi RentFriend, w szybki i prosty sposób możesz porównać oferty wielu firm oferujących usługę zarządzania najmem w Lublinie. Profesjonalna opieka nad mieszkaniem na wynajem w Lublinie, czy każdym innym mieście, to złożony i wieloetapowy proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia na rynku nieruchomości. Wybór odpowiedniego partnera ma kluczowe znaczenie dla rentowności Twojej inwestycji. Warto zatem sprawdzić co mogą zaoferować Ci poszczególne firmy zarządzające najmem w Lublinie. Wypełnij i wyślij prosty formularz powyżej, otrzymaj bezpłatnie niezobowiązujące, spersonalizowane oferty i wybierz tę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Obsługa najmu mieszkań Lublin

Skorzystanie ze wsparcia serwisu RentFriend, zaoszczędzi mnóstwo Twojego cennego czasu i uczyni proces wyboru firmy zarządzającej najmem, łatwym i szybkim.

Co może zaoferować profesjonalna firma zarządzająca najmem w Lublinie?

Zarządzanie wynajmem Lublin

Zarządzanie wynajmem mieszkania warto powierzyć profesjonalnej firmie

RentFriend pomoże Ci w znalezieniu najlepszej firmy zarządzającej najmem

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego
 • Profesjonalny personel posiadający doświadczenie i znajomość lokalnego rynku najmu
 • Poszukiwanie i weryfikację przyszłych najemców według zdefiniowanych kryteriów
 • Odpowiednie przygotowanie mieszkania do wynajmu (home staging, sesje zdjęciowe, wirtualne spacery)
 • Profesjonalną, zabezpieczającą Twoje interesy i zgodną z prawem umowę najmu
 • Przekazanie lokalu najemcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego i pobranie kaucji
 • Monitorowanie płatności, rozliczanie czynszów i pozostałych zobowiązań z najemcami
 • Windykację należności w przypadku nierzetelnych najemców
 • Gwarancję czynszu w przypadku pustostanów
 • Odbiór mieszkań od najemców po wygaśnieciu umowy najmu
 • Raportowanie do właściciela nieruchomości i dostęp do internetowego panelu właściciela
 • Utrzymywanie nadzoru nad nieruchomością i dokonywanie niezbędnych napraw
 • Wsparcie w zakresie remontów podnoszących atrakcyjność nieruchomości
 • Pomoc w zakupie kolejnych nieruchomości na wynajem
 • Doradztwo w zakresie opodatkowania najmu
 • Elastyczność, indywidualne podejście do potrzeb właściciela i skuteczność w działaniu

Zarządzanie najmem Lublin– wybierz najlepszą ofertę

Rynek najmu mieszkań w Lublinie
Zarządzanie najmem w Lublinie

Sprawdź oferty i opinie o przynajmniej kilku firmach oferujących zarządzanie wynajmem w Lublinie

Lublin – podstawowe informacje

Lublin to jedno z największych miast wschodniej Polski (dziewiąte co do liczby mieszkańców w Polsce), będące jednocześnie stolicą województwa lubelskiego. Z ponad 340 tysiącami stałych mieszkańców, jest największym miastem położonym na wschód od Wisły. Lublin stanowi także centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej.

Lublin jako ważny ośrodek uniwersytecki

Lublin to nie tylko stali mieszkańcy, ale także ponad 100 tysięcy studentów studiujących na takich uczelniach jak:

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie.

Mnogość prestiżowych uczelni oferujących wysoki poziom nauczania, czyni z Lublina bardzo ważny ośrodek akademicki. Potrzeba zakwaterowania tak licznej grupy studentów wpływa także bardzo pozytywnie na rozwój rynku najmu w Lublinie. Warto także wspomnieć, że Lublin to po Warszawie i Krakowie miasto z największą liczbą studentów z zagranicy.

Inwestorzy nie muszą się zatem obawiać ryzyka nadmiernych pustostanów czy trudności ze znalezieniem najemców.

Lublin – szlaki komunikacyjne

Lokalizacja przy trzech głównych drogach krajowych S12 z Piotrkowa Trybunalskiego, S17 z Warszawy i S19 z Białego Stoku, jak również Obwodnica Lublina oraz dobre połączenia kolejowe i międzynarodowy port lotniczy, czynią z Lublina artakcyjne miejsce dla rozwoju biznesu.

Gospodarka w Lublinie

Lublin stanowi siedzibę dla wielu firm i przedsiębiorstw takich jak Fabryka Maszyn Rolniczych SIMPA, producent drzwi Pol-Skone, jak

Zarządzanie najmem w Lublinie

Wybór odpowiedniej firmy zarządzającej najmem w Lublinie to kluczowy element sukcesu

również firm z branży farmaceutycznej jak Biomed czy Polfa Lublin. Nie można zapomnieć także o ulokowanych w Lublinie firmach Polmos Lublin, Eperia Holding, Lubella, Herbapol czy Perła.

Dodatkowo, w sąsiedztwie portu lotniczego w Świdniku i obwodnicy miasta, funkcjonuje Podstrefa Ekonomiczna w Lublinie będąca częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Rozwój biznesu sprawia, że istotną grupę najemców będą stanowić także pracownicy biurowi. Co warte uwagi, na przestrzeni ostatnich kilku lat, zewnętrzni inwestorzy z sektora usług stworzyli w mieście ponad dziewięć tysięcy nowych miejsc pracy.

Według przedstawicieli firm oferujących zarządzanie najmem w Lublinie, bardzo szybko wynajmują się małe kawalerki i mieszkania dwupokojowe w przyzwoitym standardzie. Z racji na obecność kadr menagerskich przedsiębiorstw, rośnie także zainteresowanie bardziej luksusowymi mieszkaniami i domami na wynajem. Zwłaszcza, że koszty ich zakwaterowania często ponoszą pracodawcy, co może stanowić większą gwarancję bezproblemowego wynajmu.

Zakup mieszkania na wynajem w Lublinie

Inwestorzy poszukujący możliwości zakupu mieszkania pod wynajem w Lublinie, z pewnością zauważą bardzo nikłą podaż mieszkań jednopokojowych.  Stanowią one średnio nie więcej niż 8-10% wszystkich lokali mieszkalnych wystawionych na sprzedaż. Dominującą grupę stanowią mieszkania z dwoma i trzema pokojami, których udziały sięgają łącznie ponad 75%. Ogólny wolumen dostępnych mieszkań na sprzedaż w Lublinie w maju 2017 roku wynosił ponad 6500 lokali.

Koszt zakupu mieszkania w Lublinie

W największym kosztem zakupu za metr kwadratowy należy się oczywiście liczyć w przypadku kawalerek. Za metr kwadratowy takiego mieszkania zapłacimy średnio prawie 5500 zł. Dla mieszkań dwupokojowych, cena to około 5250 zł.  Aby uzyskać możliwie największy zwrot z inwestycji w mieszkanie na wynajem w Lublinie, kluczowe będzie zatem uzyskanie jak najlepszej ceny w momencie zakupu mieszkania. Oprócz własnych poszukiwań, warto skontaktować się z firmami oferującymi zarządzanie najmem w Lublinie, które dzięki znajomości lokalnego rynku będą w stanie pomóc w znalezieniu odpowiedniego lokalu inwestycyjnego.

Analizując dane serwisu Puls Biznesu publikującego raport o cenach nieruchomości, w Lublinie można zauważyć znaczny wzrost cen metra kwadratowego począwszy od III kwartału roku 2015.

Przykładowo dla mieszkań o powierzchni od 35 do 40 metrów kwadratowych, cena metra kwadratowego wzrosła od około 4400 zł pod koniec roku 2015 do ponad 4800 zł w ostatnim kwartale roku 2016.

Wynajem mieszkania w Lublinie

Według statystyk serwisu OTODOM na koniec maja 2017 roku w Lublinie do wynajęcia było:

82  mieszkania jednopokojowe

399 mieszkań dwupokojowych

227 mieszkań trzypokojowych

55 mieszkań czteropokojowych

Jak pokazują powyższe dane, wśród mieszkań na wynajem dominują z wyraźną przewagą mieszkania dwupokojowe. Najmniej jest natomiast mieszkań czteropokojowych i kawalerek.

Średnie miesięczne czynsze najmu mieszkań w Lublinie

Myśląc o najmie kawalerki w Lublinie, należy się liczyć z wydatkiem średnio 1426 zł miesięcznie. W przypadku mieszkań dwupokojowych jest to już około 1780 zł. Za mieszkanie trzypokojowe, miesięczne odstępne może wynieść już ponad 2200 zł, a dla mieszkań 4 pokojowych kwota ta może zwiększyć się do nawet 2720 zł.

Jak słusznie zauważają przedstawiciele firm oferujących zarządzanie najmem mieszkań w Lublinie, należy oczywiście pamiętać, że są to ceny uśrednione nie uwzględniające, ani standardu nieruchomości, ani też jej lokalizacji. Ceny te mogą także wahać się w przeciągu roku. Rozpoczęcie roku akademickiego oznacza zdecydowanie większe zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem w Lublinie, a tym samym tendencję do nieznacznego wzrostu kosztów wynajmu. Myślenie o powierzeniu zarządzania najmem nieruchomości w Lublinie profesjonalistom warto zatem rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem, aby skorzystać z popytu na mieszkania wśród studentów.

Program mieszkanie 500+ w Lublinie

Trudny do oszacowania na chwilę obecną jest jeszcze wpływ uruchomionego programu 500+ na rynek wynajmu w Lublinie. Z informacji pośredników wynika, że istnieje na tamtejszym rynku grupa osób, która nie jest w stanie sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu na własną nieruchomość i może liczyć na zdobycie mieszkania w ramach wspomnianego programu. Do momentu pojawienia się gotowych mieszkań, osoby te będą jednak musiały zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe w inny sposób, chociażby poprzez wynajem na rynku prywatnym.

Mieszkanie od miasta w Lublinie

Lublin w miarę swoich możliwości, stara się budować kolejne mieszkania, ale niestety nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb lokalowych. Kolejne bloki budowane w Lublinie przez TBS Nowy Dom czy Zarząd Nieruchomości Komunalnych, nie są w stanie niestety odmienić ogólnego obrazu sytuacji. Według gazety Rzeczpospolita, na mieszkanie komunalne w Lublinie czeka się na chwilę obecną ponad siedem lat.

Zarządzanie najmem Lublin

Rozwój rynku wynajmu w Lublinie pociągnął za sobą, co naturalne, powstanie także firm oferujących usługę zarządzania najmem. W porównaniu do największych polskich miast jest ich wciąż stosunkowo niewiele, ale kolejni gracze z pewnością zaczną oferować obsługę mieszkań na wynajem w Lublinie wraz z popularyzacją tej formy zarządzania mieszkaniami i wzrostem zapotrzebowania na profesjonalne usługi.

 

Zarządzanie najmem cennik - ile to kosztuje

Zarządzenie najmem cena

Firmy zarządzające najmem stosują różne metody rozliczeń z Klientami. Najczęściej spotykaną formą rozliczenia jest pobieranie stałej, z góry ustalonej miesięcznej prowizji za zarządzanie nieruchomością. Stawki wahają się od około 8 do 12% procent. Oddając w zarządzanie większą liczbę nieruchomości można liczyć na wynegocjowanie upustów lub dodatkowych usług wliczonych w prowizję firmy zarządzającej.

W niektórych przypadkach firmy oferujące zarządzanie najmem pobierają także opłatę startową za przejęcie nieruchomości w zarządzanie czy też opłatę za każdorazowe znalezienie najemcy. Dlatego też ważnym elementem procesu wyboru odpowiedniego partnera jest sprawdzenie i porównanie co najmniej kilku firm działających na lokalnym rynku.

W internecie można znaleźć także oferty firm oferujących zarządzanie z gwarancją czynszu. Jest to ciekawa opcja dla inwestorów chcących zminimalizować ewentualne ryzyko przerwy w uzyskiwaniu przychodów z najmu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku firma zarządzająca najmem bierze na siebie zdecydowanie większe ryzyko, a tym samym może w zamian oczekiwać wyższej prowizji.

Opinie o usłudze zarządzania najmem

Zarządzanie najmem opinie

Usługa zarządzania najmem jest na polskim rynku stosunkowo młoda. Profesjonalne firmy oferujące obsługę mieszkań na wynajem pojawiły się w większości przypadków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W niektórych przypadkach stanowiły one naturalny sposób na rozszerzenie swojej oferty dla wielu biur nieruchomości. Dodatkowo bariera wejścia na rynek z podobną ofertą jest stosunkowo niska i nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Wszystko te czynniki sprawiły, że jakość oferty poszczególnych firm zarządzających najmem nieruchomości może w znaczący sposób się różnić. Znajdziemy zatem prawdziwych profesjonalistów jak i firmy dopiero pretendującego do tego, aby dołączyć do tego grona.

Tym samym niektóre obiegowe opinie na temat usługi zarządzania najmem mogą być krzywdzące dla ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i odwrotnie, pozytywne opinie nie muszą dotyczyć wszystkich graczy na rynku.  Sprawdzenie referencji firmy powinno być zatem kluczowym elementem wyboru partnera któremu powierzymy zarządzanie naszą nieruchomością na wynajem.

Zarządzanie najmem vs zarządzanie wynajmem

Czy zarządzanie najmem i zarządzanie wynajmem to pojęcia tożsame ?

Oba pojęcia stosowane są w praktyce zamiennie w odniesieniu do jednej i tej samej usługi polegającej na sprawowaniu zarządu nad nieruchomością powierzoną profesjonalnej firmie przez jej właściciela. Same pojęcia najem i wynajem są jednak często mylone i źle rozumiane. Kwestię tą szczegółowo wyjaśniamy w naszym artykule zatytułowanym: Wynajmujący i najemca. Czyli kto jest kim?

Czas porównać firmy zarządzające najmem w Twoim mieście? Wypełnij i wyślj jeden prosty formularz. Pozwól firmom konkurować o zarządzanie Twoją nieruchomością.

Ciekawe artykuły o  zarządzaniu najmem

Najem okazjonalny

Czym różni się najem okazjonalny od standardowej umowy najmu. Czy warto podpisać taką umowę i czyje interesy zabezpiecza ona w większym stopniu?

Kredyt na mieszkanie na wynajem

Chcesz sfinansować zakup mieszkania na wynajem kredytem. Sprawdź co należy wziąć pod uwagę planując taką inwestycję. Rady naszego eksperta kredytowego.