Zaznacz stronę

Zarządzanie najmem Radom

Zarządzanie najmem Radom

Dzięki serwisowi RentFriend, w szybki i prosty sposób możesz porównać oferty wielu firm oferujących usługę zarządzania najmem w Radomiu. Profesjonalna opieka nad mieszkaniem na wynajem w Radomiu, czy każdym innym mieście, to złożony i wieloetapowy proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia na rynku nieruchomości. Wybór odpowiedniego partnera ma kluczowe znaczenie dla rentowności Twojej inwestycji. Warto zatem sprawdzić co mogą zaoferować Ci poszczególne firmy zarządzające najmem w Radomiu. Wypełnij i wyślij prosty formularz powyżej, otrzymaj bezpłatnie niezobowiązujące, spersonalizowane oferty i wybierz tę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Skorzystanie ze wsparcia serwisu RentFriend, zaoszczędzi mnóstwo Twojego cennego czasu i uczyni proces wyboru firmy zarządzającej najmem, łatwym i szybkim.

Co może zaoferować profesjonalna firma zarządzająca najmem w Radomiu?
 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego
 • Profesjonalny personel posiadający doświadczenie i znajomość lokalnego rynku najmu
 • Poszukiwanie i weryfikację przyszłych najemców według zdefiniowanych kryteriów
 • Odpowiednie przygotowanie mieszkania do wynajmu (home staging, sesje zdjęciowe, wirtualne spacery)
 • Profesjonalną, zabezpieczającą Twoje interesy i zgodną z prawem umowę najmu
 • Przekazanie lokalu najemcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego i pobranie kaucji
 • Monitorowanie płatności, rozliczanie czynszów i pozostałych zobowiązań z najemcami
 • Windykację należności w przypadku nierzetelnych najemców
 • Gwarancję czynszu w przypadku pustostanów
 • Odbiór mieszkań od najemców po wygaśnieciu umowy najmu
 • Raportowanie do właściciela nieruchomości i dostęp do internetowego panelu właściciela
 • Utrzymywanie nadzoru nad nieruchomością i dokonywanie niezbędnych napraw
 • Wsparcie w zakresie remontów podnoszących atrakcyjność nieruchomości
 • Pomoc w zakupie kolejnych nieruchomości na wynajem
 • Doradztwo w zakresie opodatkowania najmu
 • Elastyczność, indywidualne podejście do potrzeb właściciela i skuteczność w działaniu
Rynek najmu mieszkań w Radomiu

Toruń  – podstawowe informacje

Toruń jest jednym z najstarszych polskich miast uważanym za ważny ośrodek kulturalny i naukowy. Administracyjnie Toruń, przecięty rzekami Wisłą i Drwęcą, usytuowany jest w województwie kujawsko- pomorskim na powierzchni 115 km2 i cechuje się gęstością zaludnienia na poziomie 1750 osób na kilometr kwadratowy

Toruń – szlaki komunikacyjne

W skład głównego układu drogowego Torunia wchodzi przede wszystkim droga krajowa numer 1, Trasa Średnicowa Północna i trasa Staromostowa.
W miarę sprawnie działa także Miejski Zakład Komunikacji oferujący pięć dziennych linii tramwajowych i ponad 40 linii autobusowych dziennych.

Zaludnienie

Według danych Głównego Urzędu Miasta Toruń w roku 2015 zamieszkuje go obecnie około dwustu dwóch tysięcy osób. Silnie zauważalna jest jednak tendencja spadkowa liczby mieszkańców na przestrzeni ostatnich lat. Zmianom ulega także struktura ludności ze zwiększającą się systematycznie liczbą osób w wieku poprodukcyjnym i jednocześnie niskim wskaźnikiem urodzeń.

Gospodarka i zatrudnienie

Pod koniec roku 215 stopa bezrobocia w samym mieście Toruniu kształtowała się na poziomie 6,8% procenta co można uznać za bardzo dobry wynik. Za plus Torunia można także uznać wysoką atrakcyjność inwestycyjną miasta co potwierdzoną przyznaniem najwyższej w województwie klasy A.
Do najważniejszych przedsiębiorstw  Toruniu nalezą GK Neuca, ThyssenKrup Energostal czy Cereal Partners Poland.

Rynek nieruchomości w Toruniu

Struktura rynku nieruchomości w Toruniu ulega stałym przeobrażaniom i zmianom zarówno w zakresie cen jak i za sprawą powstawania nowych mieszkań. Rozwijany w Toruniu program gminnego budownictwa mieszkaniowego sprawia, że rocznie budowanych w granicach stu nowych mieszkań przy jednoczesnej adaptacji już istniejących budynków.
Istotnym czynnikiem różnicującym ceny mieszkań na rynku wtórnym jest tym budynku  i jego rok budowy. Najwyższe ceny osiągają mieszkania w wieżowcach, wyprzedają bloki z wielkiej płyty i stare kamienice.
Ważną rolę na rynku mieszkań nowych odgrywa deweloper Budlex. Do inwestycji tej firmy na rynku toruńskim można zaliczyć Osiedle Winnica, Osiedle Centru, Osiedle Sielanka i Osiedle Nasze. W przypadku rynku pierwotnego wpływ na cenę ma przede wszystkim lokalizacja.

Rynek najmu w Toruniu

Rynek toruński oferuję kilka alternatyw w kwestii najmu. Począwszy od mieszkań komunalnych, poprzez TBSy, mieszkania Spółdzielni mieszkaniowych na najmie prywatnym skończywszy.
Jak podaje toruński magistrat  mimo oddania do użytku w latach 2005 – 2010 ponad sześciuset mieszkań komunalnych i socjalnych lista zarówno uprawnionych  do przydziału jak i oczekujących stale utrzymuje się na wysokim poziomie.
Za sukces Torunia można uznać oddanie do użytku w latach 1998 – 2012 ponad tysiąca dwustu mieszkań które powstały ze sprawą Towarzystwa Budownictwa społecznego. Oczywiście warunkiem koniecznym w przypadku TBS-ów jest wpłacenie przez najemców partycypacji oraz stosownej kaucji zabezpieczającej należności z tytułu najmu.

W przypadku najmu prywatnego wpływ na ceny analogicznie do rynku pierwotnego ma przede wszystkim lokalizacja.  Najwyższe ceny najmu za metr kwadratowy właściciele mieszkań na wynajem mogą osiągnąć na Starówce, a w dalszej kolejności na Rybakach i Osiedlu Uniwersyteckim.
Zdecydowanie niższe ceny osiągają mieszkania na wynajem usytuowane w Bielawach lub Chełmińskim Przedmieściu.

Rozważając zakup nieruchomości na wynajem w Toruniu warto przeanalizować grupę docelową najemców i dobrać odpowiednią dla nich lokalizację. Przykładowo tańsze mieszkania usytuowane dalej od centrum za względu na niższą cenę zakupu mogą finalnie oferować wyższy zwrot z inwestycji.
Według danych serwisu OTODOM na koniec stycznia 2017 roku w Toruniu mieszkań do wynajęcia na rynku prywatnym było dostępnych:
141 – kawalerek
1068 – mieszkań dwupokojowych
580 – mieszkań trzypokojowych
94 – mieszkania czteropokojowe

Biura nieruchomości w Toruniu

Według danych Centralnego rejestru na terenie Torunia zarejestrowanych jest ponad 200 posiadających licencję pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Zarządzanie najmem Toruń

Na rynku najmu w Toruniu funkcjonuje także spora liczba zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych firm oferujących usługi zarządzania najmem. Warto porównać ich oferty, gdyż zarówno ceny świadczonych usług jak i ich standard mogę się od siebie znacznie różnić.

Zarządzanie najmem cennik - ile to kosztuje

Zarządzenie najmem cena

Firmy zarządzające najmem stosują różne metody rozliczeń z Klientami. Najczęściej spotykaną formą rozliczenia jest pobieranie stałej, z góry ustalonej miesięcznej prowizji za zarządzanie nieruchomością. Stawki wahają się od około 8 do 12% procent. Oddając w zarządzanie większą liczbę nieruchomości można liczyć na wynegocjowanie upustów lub dodatkowych usług wliczonych w prowizję firmy zarządzającej.

W niektórych przypadkach firmy oferujące zarządzanie najmem pobierają także opłatę startową za przejęcie nieruchomości w zarządzanie czy też opłatę za każdorazowe znalezienie najemcy. Dlatego też ważnym elementem procesu wyboru odpowiedniego partnera jest sprawdzenie i porównanie co najmniej kilku firm działających na lokalnym rynku.

W internecie można znaleźć także oferty firm oferujących zarządzanie z gwarancją czynszu. Jest to ciekawa opcja dla inwestorów chcących zminimalizować ewentualne ryzyko przerwy w uzyskiwaniu przychodów z najmu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku firma zarządzająca najmem bierze na siebie zdecydowanie większe ryzyko, a tym samym może w zamian oczekiwać wyższej prowizji.

Opinie o usłudze zarządzania najmem

Zarządzanie najmem opinie

Usługa zarządzania najmem jest na polskim rynku stosunkowo młoda. Profesjonalne firmy oferujące obsługę mieszkań na wynajem pojawiły się w większości przypadków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W niektórych przypadkach stanowiły one naturalny sposób na rozszerzenie swojej oferty dla wielu biur nieruchomości. Dodatkowo bariera wejścia na rynek z podobną ofertą jest stosunkowo niska i nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Wszystko te czynniki sprawiły, że jakość oferty poszczególnych firm zarządzających najmem nieruchomości może w znaczący sposób się różnić. Znajdziemy zatem prawdziwych profesjonalistów jak i firmy dopiero pretendującego do tego, aby dołączyć do tego grona.

Tym samym niektóre obiegowe opinie na temat usługi zarządzania najmem mogą być krzywdzące dla ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i odwrotnie, pozytywne opinie nie muszą dotyczyć wszystkich graczy na rynku.  Sprawdzenie referencji firmy powinno być zatem kluczowym elementem wyboru partnera któremu powierzymy zarządzanie naszą nieruchomością na wynajem.

Zarządzanie najmem vs zarządzanie wynajmem

Czy zarządzanie najmem i zarządzanie wynajmem to pojęcia tożsame ?

Oba pojęcia stosowane są w praktyce zamiennie w odniesieniu do jednej i tej samej usługi polegającej na sprawowaniu zarządu nad nieruchomością powierzoną profesjonalnej firmie przez jej właściciela. Same pojęcia najem i wynajem są jednak często mylone i źle rozumiane. Kwestię tą szczegółowo wyjaśniamy w naszym artykule zatytułowanym: Wynajmujący i najemca. Czyli kto jest kim?

Czas porównać firmy zarządzające najmem w Twoim mieście? Wypełnij i wyślj jeden prosty formularz. Pozwól firmom konkurować o zarządzanie Twoją nieruchomością.

Ciekawe artykuły o  zarządzaniu najmem

Najem okazjonalny

Czym różni się najem okazjonalny od standardowej umowy najmu. Czy warto podpisać taką umowę i czyje interesy zabezpiecza ona w większym stopniu?

Kredyt na mieszkanie na wynajem

Chcesz sfinansować zakup mieszkania na wynajem kredytem. Sprawdź co należy wziąć pod uwagę planując taką inwestycję. Rady naszego eksperta kredytowego.