Zaznacz stronę

Zarządzanie najmem Wrocław

Zarządzanie najmem we Wrocławiu

Obsługa najmu mieszkań wymaga wiedzy i doświadczenia

Obsługa najmu to złożony proces obejmujący wiele czynników decydujących o sukcesie przedsięwzięcia

Dzięki serwisowi RentFriend, w szybki i prosty sposób możesz porównać oferty wielu firm oferujących usługę zarządzania najmem we Wrocławiu. Profesjonalna opieka nad mieszkaniem na wynajem we Wrocławiu, czy każdym innym mieście, to złożony i wieloetapowy proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia na rynku nieruchomości. Wybór odpowiedniego partnera ma kluczowe znaczenie dla rentowności Twojej inwestycji. Warto zatem sprawdzić co mogą zaoferować Ci poszczególne firmy zarządzające najmem we Wrocławiu. Wypełnij i wyślij prosty formularz powyżej, otrzymaj bezpłatnie niezobowiązujące, spersonalizowane oferty i wybierz tę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Obsługa najmu mieszkań Wrocław

Skorzystanie ze wsparcia serwisu RentFriend, zaoszczędzi mnóstwo Twojego cennego czasu i uczyni proces wyboru firmy zarządzającej najmem, łatwym i szybkim.

Zarządzanie wynajmem Wrocław

Zarządzanie wynajmem mieszkania warto powierzyć profesjonalnej firmie

RentFriend pomoże Ci w znalezieniu najlepszej firmy zarządzającej najmem

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego
 • Profesjonalny personel posiadający doświadczenie i znajomość lokalnego rynku najmu
 • Poszukiwanie i weryfikację przyszłych najemców według zdefiniowanych kryteriów
 • Odpowiednie przygotowanie mieszkania do wynajmu (home staging, sesje zdjęciowe, wirtualne spacery)
 • Profesjonalną, zabezpieczającą Twoje interesy i zgodną z prawem umowę najmu
 • Przekazanie lokalu najemcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego i pobranie kaucji
 • Monitorowanie płatności, rozliczanie czynszów i pozostałych zobowiązań z najemcami
 • Windykację należności w przypadku nierzetelnych najemców
 • Gwarancję czynszu w przypadku pustostanów
 • Odbiór mieszkań od najemców po wygaśnieciu umowy najmu
 • Raportowanie do właściciela nieruchomości i dostęp do internetowego panelu właściciela
 • Utrzymywanie nadzoru nad nieruchomością i dokonywanie niezbędnych napraw
 • Wsparcie w zakresie remontów podnoszących atrakcyjność nieruchomości
 • Pomoc w zakupie kolejnych nieruchomości na wynajem
 • Doradztwo w zakresie opodatkowania najmu
 • Elastyczność, indywidualne podejście do potrzeb właściciela i skuteczność w działaniu

Zarządzanie najmem Wrocław – wybierz najlepszą ofertę

Wrocław – podstawowe informacje

Z prawie 640 tysiącami mieszkańców, Wrocław stanowi pod względem liczby ludności czwarte największe miasto w Polsce. Stolica Dolnego Śląska i centrum aglomeracji wrocławskiej położona jest w południowo – zachodniej części Polski na rzeką Odrą.

Wrocław – szlaki komunikacyjne

Zarządzanie najmem Wrocław

Zarządzanie najmem we Wrocławiu oferuje wiele firm. Wybierz tę najlepszą

Niewątpliwą zaleta Wrocławia z punktu widzenia osoby inwestującej w nieruchomości na wynajem jest jego strategiczne położenie i doskonałe połączenia z pozostałymi dużymi miastami Polski. Nie bez znaczenia jest także także bliskość granicy niemieckiej i czeskiej.
Przez Wrocław przebiegają drogi o charakterze zarówno europejskim, ogólnokrajowym jak i wojewódzkim. Autostrada A4 od strony wschodniej łączy Wrocław z Opolem, Katowicami, Krakowem czy Rzeszowem, natomiast od strony południowej z Legnicą, Zgorzelcem i dalej Berlinem.
Droga krajowa numer 8, po rozbudowie i modernizacji, umożliwia szybkie połączenie krajowe z Łodzią oraz Warszawą oraz od strony południowej z Czechami.
Samo miasto opasane jest także obwodnicami, dzięki którym przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami nie stanowi większego problemu. Kluczowe z punktu widzenia komunikacyjnego są Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), Wschodnia i Zachodnia obwodnica Wrocławia, a także powstająca właśnie Obwodnica Leśnicy.
Nie do przecenienia jest także fakt, iż Wrocław jest jednym z największych węzłów kolejowych w kraju z licznymi połączeniami zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi łączącymi się w pięknie odremontowanym terminalu Dworca Głównego.
O obrębie miasta znajduje się także nowoczesny międzynarodowy Port Lotniczy obsługiwany przez takie linie lotnicze jak LOT, Ryanair, Wizzair, SAS, Lufthansa czy Germanwing z bogatą siatką całorocznych połączeń do głównych europejskich hubów przesiadkowych.

Wrocław – podział administracyjny

Aktualnie Wrocław dzieli się pod względem administracyjnym na 48 osiedli, natomiast w zbiorowej świadomości funkcjonuje starszy już podział na pięć głównych dzielnic: Krzyki, Fabryczna, Stare Miasto, Śródmieście oraz Psie Pole.
Wśród osób poszukujących mieszkania zarówno dla siebie, jak i w sporej mierze na wynajem, największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie Krzyki. Obecność wielu linii autobusowych i tramwajowych sprawia bowiem, że z Krzyków szybko dostaniemy się do każdej innej części miasta. Wiele osób ceni sobie także bliskość licznych terenów zielonych jak chociażby Parku Południowego. Stały rozwój Krzyków i budowa nowych, atrakcyjnych nieruchomości stworzyły także swojego rodzaju lokalną modę na mieszkanie w tej dzielnicy.
Popularność dzielnic różni się jednak nieco, biorąc pod uwagę to, jakiej nieruchomości poszukuje nabywca. Wśród osób planujących kupno małego mieszkania jednopokojowego, dużym zainteresowaniem cieszy się centrum miasta a zatem dzielnice Śródmieście i Stare Miasto.
W przypadku większych mieszkań nieźle radzi sobie Fabryczna. Na drugim końcu skali pozostaje wciąż Psie Pole, które w wszystkich segmentach nieruchomości cieszy się najmniejszą popularnością.
Ludność we Wrocławiu
Liczba stałych mieszkańców samego miasta jak i całej aglomeracji wrocławskiej stale i systematycznie rośnie, powodując jednocześnie zwiększone zapotrzebowanie na nowe mieszkanie i domy, zarówno te na sprzedaż jak i do wynajęcia.
Wrocław to jednak nie tylko stali mieszkańcy, ale także ponad 150 000 rzesza studentów.

Wrocław jako miasto uniwersyteckie

Liczba państwowych i prywatnych uczelni wyższych we Wrocławiu, czyni z miasta trzeci co do wielkości ośrodek uniwersytecki w Polsce.
Do głównych uczelni możemy zaliczyć:
– Uniwersytet Wrocławski
– Politechnikę Wrocławską
– Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
– Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
– Uniwersytet Przyrodniczy
Jak również Akademię Wychowania Fizycznego, Akademię Sztuk Pięknych czy Akademię Muzyczną.

Szeroka oferta edukacyjna wrocławskich uczelni, jak i sama atrakcyjność miasta powoduje, że na studia do Wrocławia trafiają osoby ze wszystkich województw. Stale rosnąca jest także grupa studentów zagranicznych.
Tak duża liczba studentów pozytywnie wpływa na rozwój rynku najmu mieszkań we Wrocławiu poprzez zwiększony popyt na lokale, zwłaszcza w okolicach rozpoczęcia roku akademickiego. Jeśli zatem planujemy wynająć nasze mieszkanie studentom możemy być pewni, że na brak zainteresowania nie będziemy musieli narzekać.
W tym przypadku kluczowa będzie jednak lokalizacja naszej nieruchomości na wynajem. Studenci Politechniki wybierają najczęściej okolice Placu Grunwaldzkiego, natomiast studencie Akademii Ekonomicznej dzielnicę Krzyki z jej osiedlami takimi jak Huby czy Gaj.

Wynajem mieszkania we Wrocławiu

Inwestorzy w nieruchomości na wynajem we Wrocławiu nie powinni być zawiedzeni w kwestii liczby potencjalnych najemców. Bez względu na porę roku, tysiące osób każdego miesiąca poszukuje dla siebie nowego lokum. Według statystyk serwisu Otodom na koniec maja 2017 we Wrocławiu było do wynajęcia:
256 mieszkań jednopokojowych / kawalerek
1408 mieszkań dwupokojowych
755 mieszkań trzypokojowych
150 mieszkań czteropokojowych
Analogicznie do większości miast, najliczniejszą grupę nieruchomości na wynajem stanowią mieszkania dwupokojowe zostawiając na końcu stawki kawalerki i mieszkania czteropokojowe.

Popularność takich właśnie mieszkań można tłumaczyć oczywiście na wiele sposobów. Jednym z czynników, jak twierdzą eksperci z firm oferujących zarządzanie wynajmem we Wrocławiu, może być uniwersalność takiego mieszkania na wynajem. W zależności od zmieniających się potrzeb rynkowych, takie mieszkanie można wynająć zarówno singlowi, parze, jak i młodej rodzinie z jednym lub nawet dwójką dzieci.

Średni koszt wynajmu mieszkania we Wrocławiu

Zarządzanie wynajmem we Wrocławiu

Zarządzanie wynajmem we Wrocławiu – porównaj przynajmniej kilka ofert

Planując wynajęcie mieszkania jednopokojowego we Wrocławiu, najemca musi się liczyć z kosztem około 1700 zł. Oczywiście bez problemu znajdziemy kawalerki zarówno dużo tańsze jak i sporo droższe, można jednak przyjąć, że minimalną ceną jest około 1300 zł. Poniżej tej kwoty naprawdę ciężko będzie znaleźć coś w przyzwoitym standardzie.
Średni koszt wynajmu mieszkania dwupokojowego to według cen ofertowych już ponad 2250 zł. Jednak także i w tym przypadku, należy pamiętać, że wielkość dwupokojowych mieszkań może wahać się od trzydziestu kilku do nawet siedemdziesięciu, osiemdziesięciu metrów, co będzie miało kluczowy wpływ na cenę. Realnie, dwupokojowe mieszkanie o powierzchni około 40 metrów kwadratowych najemcy znajdą już za około 1500-1600 zł.
Analizując wszystkie raporty cenowe, warto mieć na uwadze fakt dość oczywisty i podkreślany także przez przedstawicieli firm zarządzających najmem we Wrocławiu. Ceny, które pojawiają się w różnego rodzaju publikacjach, mają charakter uśredniony i nie uwzględniają ani standardu nieruchomości ani jej faktycznej lokalizacji. Nawet w obrębie jednej dzielnicy, ceny wynajmu mogą bowiem znacznie się od siebie różnić.
Nie zmienia to jednak faktu, że w Wrocław jest i zapewne jeszcze na długo pozostanie jednym z najdroższych miast Polski jeśli chodzi o wynajem, ustępując jedynie Warszawie i konkurując z Krakowem.
Z drugiej jednak strony, widoczne zmiany w podejściu banków do udzielania kredytów i zwiększenie od początku 2017 roku wysokości minimalnego wkładu własnego powoduje, że część osób myślących o zakupie własnej nieruchomości odłoży tę decyzję na później i nadal będzie wynajmować mieszkanie.

Zakup mieszkania na wynajem we Wrocławiu

Jeśli planujemy inwestycję w mieszkanie o powierzchni do około 40 metrów, to musimy mieć świadomość, że po delikatnej korekcie pod koniec roku 2015, ceny tego typu nieruchomości powoli, ale systematycznie rosną.
Jak wynika z danych serwisu Puls Biznesu, sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku mieszkań powyżej 50 metrów. Tutaj oczywiście koszt jednostkowy metra kwadratowego jest zdecydowanie niższy i jednocześnie niezauważalne są wzrosty cen na przestrzeni ostatniego okresu.

Zarządzanie najmem Wrocław

Tak wielki rynek nieruchomości, także i mieszkań na wynajem sprawia, że we Wrocławiu bez trudu znajdziemy wiele firm oferujących zarządzanie najmem mieszkań i domów. Zarówno tym krótko, jak i długoterminowym. Wraz z popularyzacją tej formy obsługi nieruchomości, stale pojawiają się kolejni gracze wywodzący się najczęściej z szeroko pojętej branży nieruchomości. Wybierając partnera, należy jednak pamiętać, że największy nie zawsze znaczy najlepszy. Firmy obsługujące wynajem bardzo wielu nieruchomości, mogą bowiem nie przykładać aż tak dużej wagi do pojedynczego Klienta. Niemniej jednak, nie ma tu żadnej reguły i jak zwykle najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z kilkoma ofertami i opiniami o firmach przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem we Wrocławiu

Rynek najmu we Wrocławiu zachowuje się stabilnie i nie ma przesłanek do ewentualnych radykalnych zmian. Stały napływ ludności, w tym także sporej grupy imigrantów z Ukrainy powoduje, że posiadanie mieszkania na wynajem we Wrocławiu jest obarczone stosunkowo niskim ryzykiem pustostanów. Pozostaje oczywiście kwestia znalezienia odpowiedniego najemcy, ale w tym mogą już na pewno pomóc firmy zarządzające najmem.

Zarządzenie najmem cena

Firmy zarządzające najmem stosują różne metody rozliczeń z Klientami. Najczęściej spotykaną formą rozliczenia jest pobieranie stałej, z góry ustalonej miesięcznej prowizji za zarządzanie nieruchomością. Stawki wahają się od około 8 do 12% procent. Oddając w zarządzanie większą liczbę nieruchomości można liczyć na wynegocjowanie upustów lub dodatkowych usług wliczonych w prowizję firmy zarządzającej.

W niektórych przypadkach firmy oferujące zarządzanie najmem pobierają także opłatę startową za przejęcie nieruchomości w zarządzanie czy też opłatę za każdorazowe znalezienie najemcy. Dlatego też ważnym elementem procesu wyboru odpowiedniego partnera jest sprawdzenie i porównanie co najmniej kilku firm działających na lokalnym rynku.

W internecie można znaleźć także oferty firm oferujących zarządzanie z gwarancją czynszu. Jest to ciekawa opcja dla inwestorów chcących zminimalizować ewentualne ryzyko przerwy w uzyskiwaniu przychodów z najmu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku firma zarządzająca najmem bierze na siebie zdecydowanie większe ryzyko, a tym samym może w zamian oczekiwać wyższej prowizji.

Zarządzanie najmem opinie

Usługa zarządzania najmem jest na polskim rynku stosunkowo młoda. Profesjonalne firmy oferujące obsługę mieszkań na wynajem pojawiły się w większości przypadków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W niektórych przypadkach stanowiły one naturalny sposób na rozszerzenie swojej oferty dla wielu biur nieruchomości. Dodatkowo bariera wejścia na rynek z podobną ofertą jest stosunkowo niska i nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Wszystko te czynniki sprawiły, że jakość oferty poszczególnych firm zarządzających najmem nieruchomości może w znaczący sposób się różnić. Znajdziemy zatem prawdziwych profesjonalistów jak i firmy dopiero pretendującego do tego, aby dołączyć do tego grona.

Tym samym niektóre obiegowe opinie na temat usługi zarządzania najmem mogą być krzywdzące dla ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i odwrotnie, pozytywne opinie nie muszą dotyczyć wszystkich graczy na rynku.  Sprawdzenie referencji firmy powinno być zatem kluczowym elementem wyboru partnera któremu powierzymy zarządzanie naszą nieruchomością na wynajem.

Czy zarządzanie najmem i zarządzanie wynajmem to pojęcia tożsame ?

Oba pojęcia stosowane są w praktyce zamiennie w odniesieniu do jednej i tej samej usługi polegającej na sprawowaniu zarządu nad nieruchomością powierzoną profesjonalnej firmie przez jej właściciela. Same pojęcia najem i wynajem są jednak często mylone i źle rozumiane. Kwestię tą szczegółowo wyjaśniamy w naszym artykule zatytułowanym: Wynajmujący i najemca. Czyli kto jest kim?

Czas porównać firmy zarządzające najmem w Twoim mieście? Wypełnij i wyślj jeden prosty formularz. Pozwól firmom konkurować o zarządzanie Twoją nieruchomością.

Ciekawe artykuły o  zarządzaniu najmem

Najem okazjonalny

Czym różni się najem okazjonalny od standardowej umowy najmu. Czy warto podpisać taką umowę i czyje interesy zabezpiecza ona w większym stopniu?

Kredyt na mieszkanie na wynajem

Chcesz sfinansować zakup mieszkania na wynajem kredytem. Sprawdź co należy wziąć pod uwagę planując taką inwestycję. Rady naszego eksperta kredytowego.